Asian Women's Equipped Championships

Istanbul / Turkey

24 − 30 December, 2021

Status: ARCHIVED
 
Server Date/Time: UTC
The End Day of Preliminary Nomination:20.11.2021
The End Day of Final Nomination:03.12.2021
14 Days before Technical Meeting:10.12.2021
The Technical Meeting Day:23.12.2021
Division «Open»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-47kg
1.Alkhateb Temaa?Syria 50.040.0100.0190.0
-52kg
1.Shivaji Patel Shubhangi2001India 100.050.0100.0250.0
-57kg
1.Sawant Sonal Sunil1998India 180.0120.0150.0450.0
2.Barani S.1986India 150.080.0140.0370.0
-63kg
1.Hung Hsiu-Ching1995Chinese Taipei 180.0100.0200.0480.0
2.Priya M.1996India 150.0100.0170.0470.0
3.K Aishwarya1992India 150.0100.0150.0400.0
4.Ahmed Lucky1996India 150.080.0150.0380.0
-69kg
1.Sawarvekar Janhbi Jagadish2001India 150.0100.0150.0400.0
2.Almasree Asraa1982Syria 90.060.0110.0260.0
-76kg
1.Reboton Joyce Gail1992Philippines 220.0117.5205.0532.5
2.Hsu Hsiao-Li1981Chinese Taipei 220.0110.0200.0530.0
84+kg
1.Bordawekar Shreya Sunil1998India 230.0120.0200.0550.0
2.M Ashwini1995India 200.0100.0200.0500.0
3.Pradeep Salvi Pratiksha1997India 200.0120.0180.0500.0
4.Janjir Hemlata1984India 120.080.0150.0350.0
In Division there are 16 Lifters (  In Teams: 16)
Division «Subjuniors»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-57kg
1.Anl Mahadik Dhana Shree2003India 150.0100.0150.0400.0
2.Gol Elsa2004Kazakhstan 140.070.0140.0350.0
-63kg
1.Suker Shemaa2007Syria 100.055.0100.0255.0
-69kg
1.Yakusheva Veronika2005Kazakhstan 115.060.0125.0300.0
In Division there are 4 Lifters (  In Teams: 4)
Division «Juniors»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-47kg
1.M Aneesha2001India 150.0100.0150.0400.0
2.Avere Rasikachandrakant2000India 100.050.0100.0250.0
-52kg
1.K Elakkiya1999India 150.080.0130.0400.0
2.Kamzina Rushaniya1999Uzbekistan 105.060.0120.0285.0
3.Baiju Seeya Metilda2002India 130.050.0100.0280.0
4.Poorna Rajanala1998India 120.050.0100.0250.0
-57kg
1.Almas Shaik Sadiya2002India 150.0100.0150.0400.0
2.Aitasova Sara2001Kazakhstan 150.070.0130.0350.0
3.Harshitha K L1998India 150.050.0100.0300.0
-63kg
1.Nagvekar Sampada Satvendra1998India 150.0100.0150.0450.0
2.Nuriddinova Diana2001Kazakhstan 105.075.0125.0305.0
3.More Saloni2000India 100.050.0100.0250.0
-69kg
1.Carlo Venizela Annie2000India 150.0100.0150.0400.0
2.S Anjali2002India 150.0100.0150.0400.0
3.Bairagi Aditi2002India 137.587.5135.0360.0
84+kg
1.Onufrak Polina2002Kazakhstan 190.0120.0160.0470.0
2.Puthran Deepthika J2002India 150.0100.0150.0450.0
In Division there are 17 Lifters (  In Teams: 17)
Division «Masters I»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-47kg
1.Tskhay Natalya1975Kazakhstan 90.050.095.0235.0
-76kg
1.K S Deepa1976India 100.040.080.0220.0
-84kg
1.Jyoti Badekar1977India 100.050.0120.0270.0
In Division there are 3 Lifters (  In Teams: 3)
Division «Masters II»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-63kg
1.Priyadarshini Das Anindita1967India 100.050.0100.0250.0
-76kg
1.Gupta Shivkanya1964India 100.050.0100.0250.0
In Division there are 2 Lifters (  In Teams: 2)
Division «Masters III»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-63kg
1.More Lorraine1955India 50.030.060.0140.0
In Division there is 1 Lifter (  In Teams: 1)
In Total there are 43 Lifters (  In Teams: 43)

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Chao Chen-YehChinese TaipeiCat.I
2.Kumar Saha NirmalIndiaCat.IExcept 83kg Men Bench Press
3.P J JosephIndiaCat.I
4.Peters MohanIndiaCat.II
5.S NagarajanIndiaCat.II
6.Asgari RahimIranCat.IAll
7.Babaei JamshidIranCat.IAll
8.Janghorban MortezaIranCat.IIAll
9.Javadfar JavadIranCat.IAll
10.Parvaresh MostafaIranCat.IIAll
11.Piriniae JafarIranCat.IIAll
12.Shahnavaz MajidIranCat.IAll
13.Soltani FarshidIranCat.IAll
14.Parage GastonLuxembourgCat.IAll
15.Dash BattulgaMongoliaCat.II
16.Mohamad ZiadSyriaCat.II
17.Alali EbrahimUnited Arab EmiratesCat.I