World Juniors & Sub-Juniors Women's Championships

Oradea / Romania

23 − 28 August, 2021

Status: FINAL NOMINATION
The Stage ends in

 
Server Date/Time: UTC
The End Day of Preliminary Nomination:24.06.2021
The End Day of Final Nomination:02.08.2021
14 Days before Technical Meeting:07.08.2021
The Technical Meeting Day:22.08.2021
Division «Subjuniors»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-47kg
1.Udaltsova Alina2003Russia 137.590.0140.0367.5
R2.Polianska Mariia2003Ukraine 145.070.0147.5362.5
3.Kadochnikova Nadezda2005Kazakhstan 130.090.0120.0340.0
4.Chernyshova Daria2004Ukraine 92.550.090.0232.5
-52kg
1.Yavorska Valeriia2003Ukraine 152.585.0137.5375.0
2.Oboturova Anzhelika2003Russia 140.097.5127.5365.0
3.Cazacu Alexandra2003Romania 120.060.0120.0300.0
4.Pita Yuliia2005Ukraine 120.060.0120.0300.0
5.Turkova Denisa2003Czechia 130.567.5110.0297.5
6.Oproiu Sabina2005Romania 100.080.0100.0280.0
-57kg
1.Sukhovinskaia Valeriia2003Russia 160.0100.0140.0400.0
2.Bordiuh Veronika2003Ukraine 167.587.5142.5397.5
3.Borowczyk Adrianna2003Poland 155.070.0150.5370.5
4.Gryczan Emilia2006Poland 110.055.0120.0285.0
-63kg
1.Kolesnyk Anita2003Ukraine 177.575.0170.0422.5
2.Pukhova Dana2005Russia 145.072.5152.5370.0
3.Filatova Olga2003Russia 137.585.0130.0352.5
4.Cichocka Wiktoria2004Poland 135.070.0120.0325.0
-69kg
1.Artyomova Anastasia2006Ukraine 185.0120.0145.0450.0
2.Piatkowska Martyna2003Poland 147.567.5162.5377.5
3.Lapsanska Olivia2003Slovakia 143.068.0140.0351.0
4.Teighiu-Jurj Beatrice2003Romania 100.050.0110.0260.0
-76kg
1.Mendoza Ailen2003Argentina 182.595.0195.0472.5
2.Astapova Anastasiia2003Ukraine 180.090.0157.5427.5
3.Nikolaenko Karina2003Russia 170.090.0160.0420.0
4.Mikomagi Eliise2003Estonia 122.572.5165.0360.0
-84kg
1.Sieczka Wiktoria2003Poland 180.090.0155.0425.0
2.Berzina Darta2003Latvia 105.050.0112.5267.5
84+kg
1.Ogirenko Anastasiia2004Russia 185.0137.5180.0502.5
2.Nikohosian Alina2005Ukraine 162.5100.0142.5405.0
In Division there are 30 Lifters (  In Teams:29  In Reserve:1  )
Division «Juniors»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-43kg
1.Holovko Dariia2000Ukraine 97.545.0105.0247.5
2.Kozmenchuk Oksana2001Ukraine 92.552.575.0220.0
-47kg
1.Kula Zuzanna1999Poland 184.0111.0151.0446.0
2.Abdullaeva Elmira1998Russia 160.585.0154.5400.0
3.Zhydkova Tetiana2002Ukraine 137.580.0110.0327.5
4.Toma Teodora1999Romania 132.560.0122.5315.0
-52kg
1.Cherviakova Anastasiia1999Russia 192.5112.5162.5467.5
2.Poorna Rajanala1998India 170.072.5165.0407.5
3.Varela Vallejos Laura Nathalia1998Colombia 120.065.5140.0325.5
4.Treier Amanda Margaret2002Estonia 85.045.0100.0230.0
-57kg
1.Ponomareva Olga2000Russia 180.0125.0162.5467.5
2.Dekermendzhy Hanna1999Ukraine 165.0100.0147.5412.5
3.Sadiya Almas Shaik2002India 175.065.0157.5397.5
4.Melania Kovacs-Gyorkos1998Hungary 110.060.0130.0300.0
-63kg
1.Nazarova Ekaterina2000Russia 170.0132.5170.0472.5
2.Tjelta Marthe1999Norway 180.0100.0180.0460.0
3.Rani Manju1999India 185.085.0185.0455.0
4.Slobodian Anita2001Ukraine 167.597.5165.0430.0
5.Floca Malina1998Romania 115.080.0110.0305.0
-69kg
1.Vasileva Anna2001Russia 190.0160.0170.0520.0
2.Antoniuk Anastasiia2002Ukraine 200.0135.0160.0495.0
3.Bjaanes Natalie1999Norway 187.5120.0172.5477.5
4.Pinionzh Kateryna1998Ukraine 167.5110.0165.0442.5
5.Slettnes Juliane2001Norway 166.597.5165.0429.0
6.Mikulasova Natalia1999Slovakia 150.0115.0155.0420.0
7.Annie Carlo Venizeia2000India 157.590.0155.0402.5
-76kg
1.Krueger Sonja-Stefanie1999Germany 235.0157.5197.5587.5
2.Sitko Agata2002Poland 200.0170.0200.0570.0
3.Vozmilova Anna2001Russia 185.0132.5160.0477.5
4.Borshchevska Alona1999Ukraine 152.5110.0160.0422.5
5.Dabu Lura1998Romania 120.065.0125.0310.0
-84kg
R1.Rusanenko Daria2001Ukraine 257.5142.5205.0605.0
2.Burduf Maria2000Romania 150.095.0140.0385.0
3.Slizova Patricia2001Slovakia 160.082.5130.0372.5
4.Januszewska Izabela2002Poland 140.072.5150.0362.5
84+kg
1.Jonsdottir Soley2001Iceland 265.0180.0220.0665.0
2.Kolata Karolina1999Poland 190.0143.5150.0483.5
3.Murza Klaudia2002Poland 180.0120.0160.0460.0
4.Lukina Olesia1999Russia 165.0117.5167.5450.0
5.J Puthran Deepthika2002India 160.097.5165.0422.5
In Division there are 40 Lifters (  In Teams:39  In Reserve:1  )
In Total there are 71 Lifters (  In Teams:69  In Reserve:2  )

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Zangerle SabineAustriaCat. Iavailable Aug 25 all day
2.Kollits Olsen BjarkeDenmarkCat. I23th afternoon sessions only 24th all sessions 25th all sessions
3.Rasmussen JorgenDenmarkCat. IIAvailable Monday and Wednesday
4.Sanchez MarcosEcuadorCat. IIMens S/J 74kg
5.Pall PeepEstoniaCat. II
6.Beauverger JacquesFranceCat. IITBD
7.Weiss JosefGermanyCat. Iall
8.P J JosephIndiaCat. IAll Categories
9.Al-Badri SalahIraqCat. IIALL
10.Alallaf MunadhelIraqCat. II
11.Azeez KadhimIraqCat. IIALL
12.Sadykov KakhromanKazakhstanCat. IIExcept sub-juniors 59-66, juniors 83 and 105
13.Petrauskas ErlandasLithuaniaCat. I
14.Parage GastonLuxembourgCat. IAll Only jury
15.Znojek ArkadiuszPolandCat. I
16.Cazacu SorinRomaniaNat.Exam cat 2
17.Cioflica AndreiRomaniaCat. II
18.Moise GheorgheRomaniaNat.exam cat 2
19.Olah LucicaRomaniaCat. II
20.Patru ValentinRomaniaCat. IIexam cat 1
21.Timo LillbackaRomaniaCat. II
22.Gennadii KhodosevichRussiaCat. IAvailable for categories except men junior 83kg
23.Ivanov SergeyRussiaCat. I
24.Smith HannieSouth AfricaCat. I
25.Mohamad ZiadSyriaCat. II
26.Bazaiev SirazhutdinUkraineCat. I
27.Kotendzhy OleksandrUkraineCat. I
28.Lykov YuriiUkraineCat. II