LIFE WILL WIN OVER DEATH, AND
LIGHT WILL WIN OVER DARKNESS.

Commonwealth Womens Equipped Powerlifting Championships

Auckland / New Zealand

28 November − 4 December, 2022

Status: ARCHIVED

 
Server Date/Time: UTC
The End Day of Preliminary Nomination:04.10.2022
The End Day of Final Nomination:06.11.2022
14 Days before Technical Meeting:11.11.2022
The Technical Meeting Day:26.11.2022
Division «Open»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-47kg
1.Bhakare Kajal1997India 162.5100.0130.0392.5
-52kg
1.Boste Kaminee1999India 172.595.0152.5420.0
-57kg
1.Jajula Ramalakshmi1989India 160.0110.0160.0430.0
-63kg
1.Majhi Santhoshi1982India 180.085.0185.0450.0
2.Kumari Sudha1979India 150.0100.0150.0400.0
-69kg
1.O'Brien Merinda1980Australia 152.595.0180.5428.0
-76kg
1.Henry Joanne1987Australia 175.095.0165.0435.0
2.Du Toit Chantelle1985South Africa 155.0107.5160.0422.5
-84kg
1.Yadav Vummualla Mallika1994India 180.080.0180.0440.0
84+kg
1.Baban Gaikwad Prateeksha1991India 255.0122.5187.5565.0
In Division there are 10 Lifters (  In Teams: 10)
Division «Subjuniors»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-57kg
1.Raj Singh Krity2005India 100.060.0100.0260.0
-76kg
1.Sruthi E2004India 137.562.5152.0220.0
-84kg
1.V Ameya2005India 170.095.0140.0405.0
2.Hardia Mishti2005India 125.060.0135.0320.0
84+kg
1.Manisravani N2004India 165.065.0160.0390.0
2.Roshni Monteiro Reshieal2005India 150.0100.0120.0370.0
In Division there are 6 Lifters (  In Teams: 6)
Division «Juniors»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-52kg
1.S Logapriya2000India 165.095.0150.0410.0
2.Sarkar Debosree2000India 100.050.0110.0260.0
-57kg
1.Almas Shaik Sadiya2002India 160.075.0150.0385.0
-63kg
1.K Kavitha2000India 140.070.0150.0360.0
-69kg
1.Annie Carlo Venizela2000India 160.0105.0160.0425.0
2.M Priya2000India 155.080.0145.0380.0
-84kg
1.G Naik Pratheeksha2000India 200.095.0160.0455.0
2.Saravanan Amsavalli2001India 155.060.0155.0370.0
84+kg
1.Ghosh Moumita2002India 180.090.0170.0440.0
In Division there are 9 Lifters (  In Teams: 9)
Division «Masters I»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-63kg
1.C Sulochana1975India 165.060.0165.0390.0
2.Dutta Chatterjee Sima1977India 110.060.0110.0280.0
-69kg
1.Suganthi B Amudha1982India 120.065.0125.0310.0
-76kg
1.K S Deepa1978India 105.052.5132.5290.0
2.Beda Devi Ngangom1978India 80.050.0100.0230.0
84+kg
1.Sadashiv Vaishali1982India 120.042.5122.5285.0
In Division there are 6 Lifters (  In Teams: 6)
Division «Masters II»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-52kg
1.Anthony Carol1966South Africa 120.055.0120.0295.0
-63kg
1.Kasana Dimple1967India 82.545.0100.0227.5
-76kg
1.Manikhombi Devi Kangabam1970India 80.060.0100.0240.0
84+kg
1.Lena Devi Takhelmayum1969India 90.060.0100.0250.0
In Division there are 4 Lifters (  In Teams: 4)
Division «Masters III»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-63kg
1.Gevers Jeanette1962Australia 142.585.0132.5360.0
In Division there is 1 Lifter (  In Teams: 1)
Division «Masters IV»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-63kg
1.Silver Valerie1949Australia 45.045.0100.0190.0
-76kg
1.Devi Kh Chingkhuleima1948India 25.025.025.075.0
In Division there are 2 Lifters (  In Teams: 2)
In Total there are 38 Lifters (  In Teams: 38)

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Dwarte Lee-AnneAustraliaCat.IAvailable 28, 29 Nov, 1, and 2 December
2.Moyo MaslynAustraliaNat.Testing for Cat 2 (available 28, 29 Nov, & 1 December)
3.Muir SeanAustraliaCat.IITesting for Cat 1, Available 29 November
4.Vaughan DavidAustraliaCat.IAll sessions
5.Armstrong MikeCanadaCat.IAll sessions
6.You BillCanadaCat.IITesting for Cat 1, available all sessions
7.Ellender MickEnglandCat.IAvailable when not competing
8.Marsh PaulEnglandCat.IIMay be available when not coaching
9.Parker RichardEnglandCat.Iavailable for all sessions
10.Austin ColinGuyanaCat.IIAvailable all sessions.
11.Austin ColinGuyanaCat.IIAvailable for all sessions
12.Spencer EdwinGuyanaCat.IIAvailable except for the day when lifting.
13.Spencer EdwinGuyanaCat.IIAvailable except for the day when lifting.
14.Kumar SathishIndiaCat.I
15.Rao KoteshwarIndiaCat.II
16.Sahu KrishnaIndiaCat.I
17.Singh InderjitIndiaCat.II
18.Singh PuranIndiaCat.I
19.Tiwari RajeshIndiaCat.I
20.Claire AnnaNew ZealandNat.Sitting CAT II examination
21.Clarke PaulNew ZealandNat.Sitting CAT II examination
22.Corrigan EvieNew ZealandNat.Sitting CAT II examination
23.Fong GrahameNew ZealandCat.I
24.Lynch RoryNew ZealandCat.II
25.McKay AngusNew ZealandNat.Sitting CAT II examination
26.Tilby SamNew ZealandNat.Sitting CAT II examination
27.Brown WilliamScotlandNat.Testing for Cat 2
28.Anthony RodneySouth AfricaCat.Ito be advised
29.Leighton MeganSouth AfricaCat.Isessions to be advised
30.du Toit ChantelleSouth AfricaCat.IISessions to be advised
31.M.k Fernando MeesaraSri LankaNat.Meesara Kethaka Fernando
32.U K Perera KapilaSri LankaNat.U.K Perera