LIFE WILL WIN OVER DEATH, AND
LIGHT WILL WIN OVER DARKNESS.

Arnold Classic UK - Men's Classic Powerlifting

Birmingham / Great Britain

23 − 25 September, 2022

Status: ARCHIVED

 
Server Date/Time: UTC
The End Day of Preliminary Nomination:01.08.2022
The End Day of Final Nomination:02.09.2022
14 Days before Technical Meeting:07.09.2022
The Technical Meeting Day:22.09.2022
Division «Open»
#NameBornTeamSQBPDLTotalIPF GL
Absolute
1.Mitchell Chance1994U.S.America 315.0190.0373.5878.5115.47
2.Sulayman Abdul Majeed1997Great Britain 322.5202.5372.5897.5111.16
3.Kengamu Jurins1988Great Britain 295.0172.5320.0787.5109.65
4.Techap Fongang1989Cameroon 305.0180.0300.0785.0109.33
5.Tarinidis Panagiotis1994France 250.0170.0280.0700.0109.25
6.Baiden Richmond2001France 300.5192.5325.0818.0107.59
7.Adcock James1999Great Britain 303.0165.0343.0811.0106.94
8.Hubbard Owen1992Great Britain 277.5212.5280.0770.0106.85
9.Ayandokun Christian1991Great Britain 275.0192.5347.5815.0105.79
10.Fulat Adam1992Great Britain 287.5190.0317.5795.0104.55
11.Nelson Dylan1996Great Britain 280.5150.0280.0710.5104.38
12.Parisot Guillaume1999France 260.0170.0300.0730.0101.18
13.Czaplicki Thomas2001France 252.5157.5300.0710.099.48
14.Akwiri Nanji Clauvis1993Cameroon 305.0200.0290.0795.098.81
15.Bangsi Serge1988Cameroon 295.0195.0260.0750.098.81
16.Faufil Rekendy1987France 300.0185.0300.0785.097.62
17.Goudin Clement1989France 255.0187.5292.5735.096.22
18.Fruchard Valentin1998France 217.5147.5220.0585.091.23
19.Gustave Fezan Bi1988Ivory Coast 280.0180.0300.0760.088.67
20.Borris Ouantchi1989Ivory Coast 200.0180.0250.0630.073.78
In Division there are 20 Lifters (  In Teams: 20)

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Busselot MyriamBelgiumCat.IAll
2.Bile RogerCameroonCat.IIALL WOMENS EQUIPPED
3.Bile RogerCameroonCat.IIALL MENS EQUIPPED POWERLIFTING
4.Anjao Koyagbiam Valence Paterne Saint ClaireCentral African RepublicCat.I
5.Hyttinen TeroFinlandCat.IAll
6.de Puytorac XavierFranceCat.I3 days
7.Klawitter ThomsenGermanyCat.IAll
8.Ellender MickGreat BritainCat.IAvailable all days.
9.Frost PhilGreat BritainCat.I
10.Frost JoanneGreat BritainCat.II
11.Jane KevinGreat BritainCat.I
12.Janse van Rensburg HeinrichGreat BritainCat.ISaturday only.
13.McGill JimGreat BritainCat.I
14.Soltani FarshidIranCat.IAll
15.Lau WernerLuxembourgCat.IAll
16.Parage GastonLuxembourgCat.IAll Jury
17.Stavik Aas MartheNorwayCat.IIAll
18.Wahlstroem ArnulfNorwayCat.IAll