European Women's Classic Bench Press Championships

Ekaterinburg / Russia

21 − 25 November, 2021

Status: FINAL NOMINATION
The Stage ends in

 
Server Date/Time: UTC
The End Day of Preliminary Nomination:24.09.2021
The End Day of Final Nomination:02.11.2021
14 Days before Technical Meeting:09.11.2021
The Technical Meeting Day:22.11.2021
Division «Open»
#NameBornTeamBP
-47kg
1.Kotelnikova Marina1991Russia 85.0
2.Kula Zuzanna1999Poland 81.0
-52kg
1.Nyers Monika1978Hungary 100.0
2.Czekurlan Joanna1993Poland 85.0
3.Radwanska Jadwiga1975Poland 82.5
4.Balbiani Lorraine1995France 80.0
-57kg
1.Golubeva Olga1970Russia 100.0
2.Salamon Erika1973Hungary 100.0
3.Peri Liisa1995Estonia 77.5
-63kg
1.Palagyi Zsanett1986Hungary 120.0
2.Supanetz Pantea1990Austria 110.0
3.Vedel Charlotte1994France 95.0
4.Viktoria Flavia Toth1997Hungary 85.0
-69kg
R1.Ryabova Maria1993Russia 105.0
2.Okhorzina Anastasiia1997Russia 100.0
3.Naam Amaliia1995Russia 100.0
-76kg
1.Moczydlowska Kinga1987Poland 102.5
-84kg
1.Protchenko Liudmila1986Russia 150.0
2.Franch Guerra Julie1990France 110.0
3.Lawniczak Daria1995Poland 100.0
84+kg
1.Efimtseva Daria2000Russia 150.0
2.Szabo Agnes1988Hungary 145.0
3.Ludviksdottir Maria K1983Iceland 135.0
In Division there are 22 Lifters (  In Teams: 22  In Reserve:1)
Division «Subjuniors»
#NameBornTeamBP
-43kg
1.Mitina Valeria2006Russia 50.0
-47kg
1.Salahli Ekaterina2004Russia 47.5
-52kg
1.Dolbilova Maria2003Russia 67.5
2.Golionko Anastasiia2006Russia 52.5
-57kg
1.Demidova Arina2003Russia 100.0
2.Toropitsina Olga2003Russia 82.5
3.Janaszek Martyna2005Poland 60.0
4.Borowczyk Adrianna2003Poland 55.0
-63kg
1.Diakova Veronika2004Russia 90.0
-69kg
1.Adel Gyongyosi2005Hungary 70.0
2.Tugasheva Daria2003Russia 62.5
-84kg
1.Bykova Tatiana2005Russia 77.5
In Division there are 12 Lifters (  In Teams: 12)
Division «Juniors»
#NameBornTeamBP
-47kg
1.Kula Zuzanna1999Poland 81.0
2.Volodko Ekaterina2001Russia 65.0
R3.Reprintseva Anastasiia2002Russia 60.0
-52kg
1.Fedorova Evgeniia1998Russia 80.0
2.Blajer Aleksandra2000Poland 75.0
-57kg
1.Holubova Adriana2001Czechia 75.0
2.Blajer Gabriela2000Poland 72.5
3.Belskaya Tatiana2002Russia 65.0
-76kg
1.Sitko Agata2002Poland 122.5
2.Vozmilova Anna2001Russia 100.0
-84kg
1.Torronen Emmeth1998Finland 130.0
2.Minaeva Anastasiia1998Russia 107.5
84+kg
1.Kolata Karolina1999Poland 97.5
2.Lukina Olesia1999Russia 82.5
In Division there are 13 Lifters (  In Teams: 13  In Reserve:1)
Division «Masters I»
#NameBornTeamBP
-52kg
1.Nyers Monika1978Hungary 100.0
2.Radwanska Jadwiga1975Poland 85.0
-57kg
1.Salamon Erika1973Hungary 100.0
-63kg
1.Dolskaia Olesia1979Russia 90.0
-69kg
1.Sidneva Tatiana1975Russia 77.5
2.Loja Krisztina1979Hungary 75.0
In Division there are 6 Lifters (  In Teams: 6)
Division «Masters II»
#NameBornTeamBP
-57kg
1.Prokofeva Larisa1967Russia 77.5
-63kg
1.Lutsenko Elena1963Russia 102.5
-69kg
1.Neliubova Valentina1966Russia 112.5
2.Beata Pusztai1967Hungary 65.0
In Division there are 4 Lifters (  In Teams: 4)
Division «Masters III»
#NameBornTeamBP
-63kg
1.Okhremchuk Vera1961Russia 55.0
In Division there is 1 Lifter (  In Teams: 1)
Division «Masters IV»
#NameBornTeamBP
-63kg
1.Fomina Tatiana1946Russia 47.5
In Division there is 1 Lifter (  In Teams: 1)
In Total there are 59 Lifters (  In Teams: 59  In Reserve:2)