Asian Women's Classic Bench Press Championships

Istanbul / Turkey

24 − 30 December, 2021

Status: 14 DAYS BEFORE TECH.MEETING
The Stage ends in

 
Server Date/Time: UTC
The End Day of Preliminary Nomination:20.11.2021
The End Day of Final Nomination:03.12.2021
14 Days before Technical Meeting:10.12.2021
The Technical Meeting Day:23.12.2021
Division «Open»
#NameBornTeamBP
-47kg
1.Sharma Manisha1994India 50.0
2.Gupta Aditi1996India 50.0
3.Alkateeb Albouiny Tayma1997Syria 45.0
-52kg
1.Orazbekova Assiya1987Kazakhstan 75.0
2.Chavan Mithila1984India 40.0
-57kg
1.Rashidova Yekaterina2001Kazakhstan 80.0
2.Sapna Bharati2000India 70.0
3.Imamdar Dr Sharvari V1983India 60.0
-63kg
1.K Aishwarya1992India 70.0
2.Parshetty Aditi1997India 70.0
3.Almasri Asraa1996Syria 60.0
-69kg
1.Railyan Nadezhda1997Kazakhstan 75.0
-84kg
1.Bermukhambetova Zhadyra1986Kazakhstan 125.0
2.Reboton Joyce1992Philippines 105.0
3.Teotia Geeta1990India 80.0
84+kg
1.Abduraimova Aziza1989Kazakhstan 100.0
2.Prajapat Manisha1992India 55.0
In Division there are 17 Lifters (  In Teams: 17)
Division «Subjuniors»
#NameBornTeamBP
-63kg
1.Sukar Shaimaa2007Syria 60.0
-69kg
1.Yakusheva Veronika2005Kazakhstan 55.0
-76kg
1.Jumabayeva Barno2007Kazakhstan 110.0
-84kg
1.Salvi Prerana2003India 40.0
In Division there are 4 Lifters (  In Teams: 4)
Division «Juniors»
#NameBornTeamBP
-52kg
1.Gladkova Alena2001Kazakhstan 80.0
2.Kamzina Rushaniya1999Uzbekistan 60.0
3.Chamout Mona1999Syria 45.0
-57kg
1.Khairallah Joya2001Lebanon 90.0
2.Harshitha K L1998India 60.0
-63kg
1.Nuriddinova Diana2001Kazakhstan 60.0
-69kg
1.Abdyrova Nigara2002Kazakhstan 85.0
2.Carlo Venizela Annie2000India 70.0
-76kg
1.Shatko Diana2002Kazakhstan 115.0
2.Abhiram Ajith1997India 70.0
-84kg
1.Kulakova Polina1998Kazakhstan 120.0
2.Abdyrova Iroda2001Kazakhstan 110.0
3.Korniyenko Tomiris1998Kazakhstan 70.0
84+kg
1.Puthran Deepthika J2002India 60.0
In Division there are 14 Lifters (  In Teams: 14)
Division «Masters I»
#NameBornTeamBP
-52kg
1.Neeta Mehta1977India 60.0
-57kg
1.Malyugina Nadejda1979Uzbekistan 50.0
-63kg
1.Sharma Meena1974India 50.0
-69kg
1.Yadav Poonam1978India 80.0
-76kg
1.K S Deepa1978India 50.0
84+kg
1.Altaibaeva Marina1973Kazakhstan 60.0
In Division there are 6 Lifters (  In Teams: 6)
Division «Masters II»
#NameBornTeamBP
-57kg
1.K L Nicey1968India 30.0
In Division there is 1 Lifter (  In Teams: 1)
In Total there are 42 Lifters (  In Teams: 42)

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Chao Chen-YehChinese TaipeiCat.I
2.Azeez KadhimIraqCat.II
3.Majeed FathiIraqCat.II
4.Dash BattulgaMongoliaCat.II
5.Mohamad ZiadSyriaCat.II
6.Mohamad ZiadSyriaCat.II