Western European Women's Equipped Championships

San Zenone al Lambro / Italy

6 − 8 September, 2019

Status: FINAL NOMINATION
The Stage ends in

 
Server Date/Time:
End of Preliminary Nomination:07.07.2019
End of Final Nomination:15.08.2019
14 Days before Technical Meeting:22.08.2019
Technical Meeting:05.09.2019
Division «Open»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-47kg
 1.Galimberti Chiara1994Italy 82.565.0115.0262.5
-52kg
 1.Vasilescu Andreea1991Finland 130.072.5137.5340.0
 2.Waite Linzi1989Great Britain 140.075.0125.0335.0
 3.Stallaert Carine1963Belgium 120.060.0125.0297.5
 4.Motta Valentina1989Italy 102.560.0132.5295.0
-57kg
 1.Mancini Sabrina1994Italy 167.5102.5167.5437.5
 2.Sabathy Marlene1996Austria 162.587.5142.5392.5
 3.Heaysman Jennifer1990Belgium 155.082.5122.5360.0
-63kg
 1.Partanen Anna-Eveliina1988Finland 175.0117.5142.5435.0
 2.Elder Lauren1989Great Britain 165.075.0182.5420.0
 3.Hart Lucy1995Great Britain 162.580.0165.0400.0
 4.Daineffe Anne1982Belgium 135.082.5150.0367.5
-72kg
 1.Kvam Monika1994Norway 200.0135.0172.5507.5
 2.Hauschild Marie1995Germany 205.0122.5177.5505.0
 3.Broxtermann Katja1986Germany 192.5137.5170.0500.0
 4.Gubernati Michela1981Italy 182.595.0190.0467.5
 5.Kahrer Ines1996Austria 192.5122.5175.0465.0
 6.Steedman Rachel1995Great Britain 170.0112.5150.0432.5
 7.de Maaike1994Netherlands 170.0125.0127.5422.5
 8.Compagnie Kathleen1980Belgium 100.0100.0137.5337.5
-84kg
 1.Timmers Ankie1986Netherlands 225.0180.0225.0630.0
 2.Hamre Stine1995Norway 237.5145.0215.0592.5
 3.Kensenhuis Iris1983Netherlands 215.0102.5235.0552.5
 4.Marostica Silvia1995Italy 210.0131.0200.0541.0
 5.Civetta Christie1992Great Britain 190.0127.5185.0502.5
 6.Von Gleichen Valerie1992Germany 200.0107.5182.5490.0
84+kg
 1.Sweatman Katrina1985Great Britain 200.0140.0192.5532.5
In Division there are 27 Lifters

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Krebs HerbertAustriaCat. Iall
2.Lillbacka TimoFinlandCat. IIFriday Women – 47.0 to – 57.0 kg and Sunday Women – 63.0 to +84.0 kg
3.Kail MarinaGermanyCat. IIAll
4.Giles MarcGreat BritainCat. IIFriday all day Saturday am
5.Kailey PardeepNetherlandsCat. INot on Saturday
6.Van den Hoek PjotrNetherlandsCat. II
7.Ingebretsen ToneNorwayCat. IIAvailable both days
8.Langva AnettSwedenCat. IAll