39th World Open Women's Championships

Halmstad / Sweden

5 − 10 November, 2018

Status: ARCHIVED
 
Server Date/Time:
End of Preliminary Nomination:05.09.2018
End of Final Nomination:14.10.2018
14 Days before Technical Meeting:21.10.2018
Technical Meeting:04.11.2018

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Ridings JoelAustraliaCat. IIAvailability, Monday & Saturday Only
2.Busselot MyriamBelgiumCat. IOnly 5 & 6 November
3.Coimbra DavidBrazilCat. II72 women, 120 men
4.Conrado JulioBrazilCat. IAll
5.Tavares CiceraBrazilCat. II47 women, 66 men
6.Bile RogerCameroonCat. II
7.Haywood SusanCanadaCat. IIAvailable for all sessions
8.Haywood BrockCanadaCat. IAvailable after the AGM for any sessions from 5th to 10th.
9.Chao  Chen YehChinese TaipeiCat. I
10.Hsieh Tsung-TingChinese TaipeiCat. I
11.Lee Chun-HsiungChinese TaipeiCat. I
12.Campos Carlos ManuelCosta RicaCat. II
13.Velasquez HugoCosta RicaCat. IAll
14.Brostrom KlausDenmarkCat. I5+6/11
15.Thorsen HenningDenmarkCat. II5+6/11
16.Arvaja JarmoFinlandNat.Referee exam
17.Hyttinen TeroFinlandCat. I
18.Laine JariFinlandCat. IIOnly 5.-6.11.
19.Sirkia MerviFinlandCat. II
20.Hatot StephaneFranceCat. IAvailable 5th and 6th
21.de Puytorac XavierFranceCat. IAll
22.Kondraschow JewgenijGermanyCat. IIAll
23.Kondraschow VeronikaGermanyCat. IIAll - except 06.11 and 08.11.
24.Polster RosinaGermanyCat. IIAll - except 06.11. and 07.11.
25.Mathieson AlexGreat BritainCat. INot available Saturday 10th November.
26.Parker RichardGreat BritainCat. IAvailable for all categories.
27.Ip Wing YukHong KongCat. IMen 93kg and 120+kg not available
28.Pok Kim WonHong KongCat. IIAsian Cat. I Men 93kg and 120+kg not available
29.P J JosephIndiaCat. I
30.Soltani FarshidIranCat. IAll category
31.Mundahel Jasaim HassanIraqCat. I
32.Salah Fattah MubarakIraqCat. II
33.Moscianese Maria PiaItalyCat. IMonday 5/11
34.Nadotti FabioItalyCat. IIWednesday 07/11 Men kg -83 Thursday 08/11 Women kg -72 (no TC)
35.Rossi SandroItalyCat. IMonday 5/11 only Jury
36.Arakawa DaisukeJapanCat. IIexcept November 7 (Men 83kg) and Men 120kg
37.Asama ShigetoshiJapanCat. Iexcept Women 52kg and 63kg
38.Isagawa HiroyukiJapanCat. Iavailable for all categories
39.Kitamura MayumiJapanCat. IIexcept November 7 (Women 63kg) and Women 52kg
40.Sadykov KakhromanKazakhstanCat. II
41.Parage GastonLuxembourgCat. IAll
42.Keizer HenkNetherlandsCat. INot on Friday and not on Saturday
43.van den Hoek PjotrNetherlandsCat. IIAll
44.Blikra IngerNorwayCat. IMonday through thursday
45.Wahlstrom ArnulfNorwayCat. IAll
46.Dekhanov AlexanderRussiaCat. IIavailable only on the 5th November
47.Ivanov SergeyRussiaCat. IExcept men open
48.Khodosevich GennadiiRussiaCat. IExcept women open
49.Ferguson AlanSouth AfricaCat. IAll
50.Janse van Rensburg HeinrichSouth AfricaCat. IMonday 5th, 1st session
51.Smith JohanSouth AfricaCat. IJury
52.Arvidsson OlaSwedenCat. I5/11 - 6/11
53.Bjork PatrikSwedenCat. I8/11 - 10/11
54.Eriksson UlfSwedenCat. IIAll
55.Ostlund JanSwedenCat. IIAll
56.Thur PatrikSwedenCat. IAll
57.Wiklund JohnnySwedenCat. IAll
58.Feldman EliotU.S.AmericaCat. IAvailable ALL sessions
59.Maile  LawrenceU.S.AmericaCat. IAvailable Monday 05.11 - Wednesday 07.11 except 93s
60.Ribic PriscillaU.S.AmericaCat. IIAvailable Monday 05.11 - Wednesday 07.11
61.Simmons GregoryU.S.AmericaCat. IIAvailable 52, 83, 63, 105 Special Olympians
62.Melnyk TetianaUkraineCat. IAll, except women 72kg
63.Plotnytskyi LeonidUkraineCat. IIAll, except 07th and 08th of November
64.Stetsenko AnatoliyUkraineCat. IAll
65.Zbandut IvanUkraineCat. IIAll, except men 74 kg, 105kg, +120kg