Arnold Classic Europe Open RAW

Barcelona / Spain

23 September, 2017

Status: ARCHIVED
 
Server Date/Time:
End of Preliminary Nomination:23.07.2017
End of Final Nomination:31.08.2017
14 Days before Technical Meeting:07.09.2017
Technical Meeting:21.09.2017
Division «Open»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
Light
 1.Filimonova Inna1976Russia 167.577.5175.0490.7
 2.Goodwin Emma1987Great Britain 117.570.0162.5439.3
 3.Wetheridge Leigh1994Great Britain 192.5112.5212.5425.3
 4.Holland Camille1988Great Britain 222.5112.5190.0420.5
 5.Sigurdardottir Ragnheidur Kr1981Iceland    416.6
 6.Heath Rebecca1977Great Britain 110.070.0127.5416.4
 7.Arnadottir Arnhildur Anna1992Iceland    400.3
 8.Adalheidardottir Elin Melgar1992Iceland    386.4
 9.Cabezas Elena1980Spain 120.062.5130.0311.2
 10.Connor Heather1991U.S.America    1.0
 11.Kamran Salehi1986Iran    1.0
Heavy
 1.Bakkelund Kjell Egil1988Norway 247.5187.5322.0525.3
 2.Cliffe Tony1984Great Britain 325.0227.5347.5518.2
 3.Hossein Jalali Arzanagh1976Iran    514.4
 4.Saario Jari1985Finland 330.0200.0352.5494.9
 5.Bakhirev Alexey1981Russia 230.0165.0290.0494.0
 6.Karkusashvili Rubeni1979Georgia 310.0210.0330.0488.7
 7.Rico Ruben1984Spain 335.0215.0327.5486.8
 8.Worsley Daniel1993Great Britain 260.0167.5290.0481.7
 9.Shahin Babazadeh1989Iran    478.9
 10.Shillingford Pierre1988Great Britain 260.0180.0307.5472.1
 11.Perez Jorge1991Spain 232.5137.5280.5471.4
 12.Margvelashvili Givi1989Georgia 200.0155.0240.0467.2
 13.Amir Khodyar1992Iran    461.2
 14.Fuentes Ruben1995Spain 265.0160.0272.5444.0
 15.Fernandez David1985Spain 240.0180.0285.0422.1
 16.Martinez Miguel1995Spain 205.0145.0250.0416.3
 17.Ivars Alejandro1994Spain 150.0100.0222.5415.8
 18.Moreno Eduard1983Spain 252.5155.0282.5413.8
 19.Gonzalez Mikel1990Spain 180.0115.0220.0405.0
 20.Hosein Yazdanyniki Mohammad1987Iran    1.0
 21.Shahab Shakoori1989Iran    1.0
 22.Mahdi Pirsarnadib1980Iran    1.0
In Division there are 33 Lifters

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Da Ponte LionelFranceCat. IIAvaible 23/24
2.Parage GastonLuxembourgCat. I
3.Hoiland LindaNorwayCat. II
4.Wahlstrom ArnulfNorwayCat. I
5.Ivanov SergeiRussiaCat. I
6.Farquharson RalphSpainCat. I
7.Tudela LuisSpainCat. I