European Open Women's Championships

Pilsen / Czechia

11 − 14 May, 2016

Status: ARCHIVED
 
Server Date/Time:
End of Preliminary Nomination:11.03.2016
End of Final Nomination:19.04.2016
14 Days before Technical Meeting:26.04.2016
Technical Meeting:10.05.2016

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Zangerle SabineAustriaCat. Iall wednesday, thursday morning
2.Busselot MyriamBelgiumCat. IAll
3.Hofirek JiriCzechiaCat. IAll Jury on Wednesday
4.Vacek MiroslavCzechiaCat. Ionly jury
5.Vesely IvanCzechiaCat. Ithu - Sa all
6.Brostrom KlausDenmarkCat. IWednesday & Thursday
7.Larsen Peter BoghDenmarkCat. IIWednesday & Thursday
8.Sorsa KaleviFinlandCat. IJury WED 11.5, THU 12.5 only
9.Hatot StephaneFranceCat. IMen WED 11 may FRI 13 may
10.Martin VanessaFranceCat. IIWomen THU 12 may Women FRI 13 may
11.Gnitka Hans-JuergenGermanyCat. IAll
12.Mathieson AlexGreat BritainCat. IWed, Thu, Fri All
13.Fortunati  GianlucaItalyCat. IIExam cat I - All days
14.Moscianese Maria PiaItalyCat. IAll except Women kg 47 and 63
15.Rossi SandroItalyCat. IAll except Women kg 63
16.Hammang AlainLuxembourgCat. IAll ( Jury or TC ) except women -52 + -72 kg, men -105 kg
17.Lau WernerLuxembourgCat. IAll
18.Kailey PardeepNetherlandsCat. IIWednesday all classes, Friday women -84 kg , +84 kg en -93 men
19.Keizer HenkNetherlandsCat. INot in classes with Dutch lifters
20.Van der Meulen JokeNetherlandsCat. IOn Thursday and Friday 93 kg and 105 kg men
21.Hoiland LindaNorwayCat. IIW: 47, 52, 57 M: 59, 66
22.Novum MortenNorwayCat. IW: 47, 52, 63, 84+ M: 59, 66, 74, 120
23.Wahlstroem ArnulfNorwayCat. IAll
24.Grzechnik RadoslawPolandCat. IWed 47-52, Thu-all, Fri-84-84+
25.Kardynalski WojciechPolandCat. IAll on Wed and Thu
26.Marius RaicaRomaniaCat. IIall
27.Dekhanov AleksanderRussiaCat. Iexcept men 74kg, women 57kg, 63kg, +84kg
28.Fomin AlbertRussiaCat. IIexcept women 47kg
29.Khodosevich GennadiiRussiaCat. Iavailable only for men categories
30.Capla MichalSlovakiaCat. IIOnly 14 May
31.Wiklund JohnnySwedenCat. IAll except Women -47, -52 and -57 (the two first groups on wednesday), only jury on the last group on wednesday
32.Bazaiev SirazhutdinUkraineCat. IAll, except 11.05.2016
33.Orobets VasylUkraineCat. IIAll, except women 84+
34.Zbandut IvanUkraineCat. IIAll