Western European Men's Equipped Championships

Hammar / Norway

14 − 16 September, 2018

Status: FINAL NOMINATION
The Stage ends in

 
Server Date/Time:
End of Preliminary Nomination:15.07.2018
End of Final Nomination:23.08.2018
14 Days before Technical Meeting:30.08.2018
Technical Meeting:13.09.2018
Division «Open»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-74kg
 1.Cerioni Michele1994Italy 255.0175.0240.0670.0
 2.Campbell Paul1983Great Britain 255.0162.5245.0662.5
 3.Vanhee Emmerik1990Belgium 245.5170.0235.0650.5
 R4.McGurk Bernard1968Great Britain 235.0137.5267.5640.0
-83kg
 1.Robol Stefano1990Italy 310.0175.0285.0770.0
 2.De Cola Gianluca1992Italy 285.0177.5285.0747.5
 3.Hedberg Linus1981Sweden 282.5207.5267.5742.5
-93kg
 1.Slettnes Nikolai1994Norway 333.0250.0282.5861.0
 2.Schweda Philipp1992Germany 330.0247.5270.0847.5
 3.Maeland Abrahamsen Sturla1980Norway 320.0247.5302.5845.0
 R4.Watson Matt1991Great Britain 282.5197.5230.0710.0
-105kg
 1.Eikeland Kristoffer1989Norway 365.0300.0345.01010.0
 2.Fredriksen Erik1992Norway 347.5290.0302.5915.0
 3.Hoel Asgeir1989Norway 2350.0260.0322.5905.0
 4.Persen Tobias1990Germany 340.0257.5275.0872.5
 5.Ramstad Jon1990Norway 2307.5277.5280.0862.5
 6.Orrason Alex Cambray1989Iceland 322.5251.5275.0832.5
 7.Mirabelli Andrea1988Italy 290.0230.0280.0800.0
-120kg
 1.Johnson Jack1998Great Britain 345.0287.5325.0957.5
 2.Arestia Riccardo1985Italy 310.0210.0335.0855.0
120+kg
 1.Gudmundsson Thorbergur1993Iceland 365.0262.5350.5945.0
In Division there are 21 Lifters (  In Teams:19  In Reserve:2  )
Division «Juniors»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-93kg
 1.Kerremans Jonathan1996Belgium 300.5200.0265.0765.5
In Division there is 1 Lifter
Division «Masters I»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-93kg
 1.De Ro Jean-Marc1973Belgium 200.0161.0205.0566.0
In Division there is 1 Lifter

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Vanheesvelde JeroenBelgiumCat. II
2.Kail MarinaGermanyCat. IIAll
3.Polster RosinaGermanyCat. II14th September - All 15th September - second session
4.Wildeman SandraNetherlandsCat. IIFriday and Sunday
5.van den Hoek PjotrNetherlandsCat. IISaturday after women equipped, sunday after women equipped
6.Josefsson LeifSwedenCat. IAll
7.Karlsson PeterSwedenCat. IIAll