Western European Women's Equipped Championships

Hamar / Norway

14 − 16 September, 2018

Status: FINAL NOMINATION
The Stage ends in

 
Server Date/Time:
End of Preliminary Nomination:15.07.2018
End of Final Nomination:23.08.2018
14 Days before Technical Meeting:30.08.2018
Technical Meeting:13.09.2018
Division «Open»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-47kg
 1.Schreiner Anja1993Germany 137.590.0122.5350.0
 2.Vasilescu Andreea1991Finland 110.055.0122.5287.5
-52kg
 1.Waite Linzi1989Great Britain 120.062.5112.5295.0
-57kg
 1.Steel Ellie1991Great Britain 200.0142.5172.5515.0
 2.Hesthammer Karen1994Norway 205.0117.5177.5500.0
 3.Haugen Mikkelsen Hilde1991Norway 200.0127.5160.0480.0
 4.Wildeman Sandra1979Netherlands 175.0100.0165.0440.0
 5.Mancini Sabrina1994Italy 170.0106.0162.5438.5
 6.Nilsen Holmvik Norunn1983Norway 2170.0100.0165.0432.5
-63kg
 1.Joergensen Sk. Eline1985Norway 217.5130.0195.0532.5
 2.Johansen Jenny Marie1989Norway 200.0125.0185.0495.0
 3.Hansen Ingvild1994Norway 2180.0120.0180.0477.5
 4.Orlando Eugenia1989Italy 177.5105.0185.0467.5
 5.Polster Rosina1984Germany 175.0100.0155.0430.0
 6.Partanen Anna-Eveliina1988Finland 170.0115.0145.0430.0
 7.Stanhope Sarah1993Great Britain 177.590.0157.5425.0
-72kg
 1.Kristensen Linda1977Norway 220.0150.0190.0552.5
 2.Erbs Elke1984Germany 200.095.0190.0485.0
 3.Broxtermann Katja1986Germany 180.0125.0165.0470.0
 R4.Spencer Amy1993Great Britain 190.095.0165.0450.0
 5.Gubernati Michela1981Italy 180.090.0177.5447.5
 6.De Vries Maaike1994Netherlands 165.0122.5155.0442.5
 R7.Walter Sofia1996Germany 170.085.0150.0405.0
-84kg
 1.Timmers Ankie1986Netherlands 222.5162.5223.5608.5
 2.Heranger S. Anne1992Norway 237.5140.0200.0577.5
 3.Waage Hulda1985Iceland 220.0135.0182.5525.0
 4.Marostica Silvia1995Italy 190.0120.0180.0490.0
84+kg
 1.Thoren Lene1980Norway 2240.0155.0180.0575.0
In Division there are 28 Lifters (  In Teams:26  In Reserve:2  )
Division «Masters II»
#NameBornTeamSQBPDLTotal
-52kg
 1.Stallaert Carine1963Belgium 127.567.5130.0325.0
In Division there is 1 Lifter

The Entry List of Referees

#NameTeamCategoryRemarks
1.Vanheesvelde JeroenBelgiumCat. II
2.Kail MarinaGermanyCat. IIAll
3.Polster RosinaGermanyCat. II14th September - All 15th September - second session
4.Wildeman SandraNetherlandsCat. IIFriday and Sunday
5.van den Hoek PjotrNetherlandsCat. IISaturday after women equipped, sunday after women equipped
6.Josefsson LeifSwedenCat. IAll
7.Karlsson PeterSwedenCat. IIAll